freekariam
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια;

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια; Empty Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια;

Δημοσίευση  antoni18s Πεμ Απρ 02, 2009 6:49 pm

Καλησπερα.Βλεπουμε τις τελευταιες μερες να γινονται αποκλεισμοι λογο ωθησης απο το παιχνιδι και μαλιστα οι περισοτεροι απο αυτους γινονται σε παιχτες με παρα πολυ μεγαλη βαθμολογια.
Οποτε λοιπον σας ρωτω και εγω.Ειναι στα αληθεια η ωθηση η αιτια ή το εχουν βαλει ετσι ωστε να καμουφλαριστουν οι πολαπλοι;;;
Μην ξεχναμε οτι σε μια περιπτωση ενας παιχτης επεστρεψε με την παλαβη δικαιολογια "υπο προυποθεσεις" στον λογαριασμο του και στους αλλους 2 πολαπλους του.

ΥΓ:ειληκρινα με ενδιαφερει πολυ να δω τι θα γινει με τα πρωτοκλασατα ονοματα που χτυπηθηκανε απο τους fireb (ΝΑΣΙΡΗΣ.george68,DEATH WISPER).
Θα μεσολαβισει η φιλη του ALEX η efi22pr ωστε να παρουν και αυτοι τον τιτλο υπο προυποθεσεις;;;;Και πως ο ORGIX τιμωρησε τα φιλαρακια του;;;Μηπως εγινε κατι μεσα στην συμμαχια και αλληλοφαγωθηκανε;;;;Μηπως ειναι κατι παρομοιο που ειχε κανει ο λουκη λουκ με τον αλεξη για να φανε τον luta;;;
Ρωταω εγω ο χαζος τωρα

antoni18s

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Join date : 31/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια; Empty Απ: Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια;

Δημοσίευση  luta Πεμ Απρ 02, 2009 11:18 pm

καλησπερα αντωνη.
οι αποριες σου ειναι καθολα λογικες . αλλα και ταυτοχρονα ανωφελες αφου θα μεινουν αναπαντητες .
στο θεατρο του παραλογου της στατικης εικονας του παιχνιδιου ικαριαμ , καποιοι πηραν πολυ σοβαρα το ρολο τους ως αρχηγοι στρατηγοι διαχειρηστες η κατα βαθος ντενεκεδες ξεγανωτοι, με αποτελεσμα να χαλασουν ολο το παιχνιδι και παραλληλα να προσπαθησουν να χαλασουν και τα νευρα μας μειωνοντας την νοημοσυνη μας.
εγω οταν εκανα register στο παιχνιδι δεν δηλωσα οτι ειμαι 7 χρονων. και ουτε ειμαι 40 με μυαλο 5 χρονων παιδιου να ταυτιστω τοσο πολυ με ενα παιχνιδι και να παρω τοσο σοβαρα το ρολο μου.
αν με πειραξε κατι αυτο και μονο ειναι οτι αφιερωσα καποιες μερες,μηνες παιζοντας και μαλλον τελικα το μετανιωσα.
ενας διαχειρηστης για το πρωτο που πρεπει να ενδιαφερεται ειναι η ομαλη διεξαγωγη του παιχνιδιου και οποσδηποτε να μην κανει φιλους και κολλητους ,γιατι αν το κανει αυτο αναγκαστικα θα κανει διακρισεις.οπως και εκανε η ρενακος και ετσι δεν σεβαστηκε τους υπολοιπους παιχτες.
το τελικο μου συμπερασμα απο το ικαριαμ ειναι το εξης :
αν εισαι ανισορροπος στην πραγματικη σου ζωη , το ιδιο θα εισαι και οπουδηποτε αλλου εκτος αυτης.
αν εισαι κακος διαχειρηστης στην πολυκατοικια σου, κακoς διαχειρηστης θα εισαι και στο ικαριαμ.
αν εισαι κακος αρχηγος στην ομαδα σου , κακος αρχηγος θα εισαι και στο ικαριαμ.
αν κλεβεις γριουλες στον δρομο . θα κλεψεις και στο ικαριαμ.
αν ειχες αποθημενο να γινεις στρατηγος γιατι στην πραγματικη σου ζωη ποτε δεν καταφερες να σε σεβαστει κανενας . τοτε οταν γινεις στρατηγος στο ικαριαμ θα βγαλεις ολα τα κομπλεξ σου.
εμενα παντως δεν μου κανει εντυπωση τιποτα απ ολα αυτα γιατι εχω συναντησει πολλες φορες στην ζωη μου τετοιου τυπου ατομα και δεν εκπλησσομαι που τους ξαναπετυχα μπροστα μου.....
αυτα τα ολιγα.

φιλικα

μαρια μαγδαλενα

https://www.youtube.com/watch?v=Jt8Q7Fsa_Vs&feature=channel_page
luta
luta

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Join date : 02/04/2009
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια; Empty Απ: Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια;

Δημοσίευση  hairentin Παρ Απρ 03, 2009 5:38 pm

Καλησπέρα
Να γράψω κι εγώ την γνώμη μου για τον τίτλο του θέματος .
Νομίζω είχε απαντηθεί και σε ερώτηση μου στο επίσημο φόρουμ (αν και σύντομα κλειδώθηκε) , οτι οι περισσότεροι αποκλισμοί λόγω ώθησης δεν έγιναν αυτό καθε αυτό για την ώθηση αλλα απο πίσω κρυβώταν άλλα πράγματα όπως πολλαπλοί .
Εμένα με βρίσκει σύμφωνο το οτι κατάφεραν και πιαστήκαν κάποιοι που μεχρι τώρα νόμιζαν οτι έχουν κάνει το τέλιο κόλπο , αν και όπως είχα πεί θα ήθελα να γράφετε η πραγματική αιτία του αποκλισμού , και όχι ο τρόπος με τον οποίο πιάστηκαν που ηταν αυτός της ώθησης .
Βασικό για μένα , οτι αυτοί που αποκλίστηκαν λόγω ώθησης, δεν διαμαρτηρήθηκαν οι ίδιοι , κάτι που δείχνει οτι έιχαν λερωμένη την φωλία τους (και όχι ανωτερότητα όπως κάποιοι πήγαν να δικαιολογίσουν).

Τώρα το θέμα των αυστηρών προυποθέσεων ??? Καινούριο και για λίγο καιρό φρούτο , απαντήσεις ελάχιστες και αυτές με μορφή χρησμού ...
Ωστόσο βλέπωντας οτι με αυτή τη ποινή την γλίτωσαν οι περισσότεροι αρχηγοί που είχαν τιμωρηθεί (και όχι αλλοι συμμαχοι) με κάνει να σκεφτώ και το ενδεχώμενο , να μην ήταν πολλαπλός αλλά να ήταν απλά η κλάσική ώθηση του αρχηγού προς τα μέλη , χαράτσι που μέχρι και εγώ εχω πληρώσει πολλές φορές , και που μόλις έγινα αρχηγός και είδα τις πραγματικές ανάγκες με έκανε να αισθανθώ πολύ μ@#@$ς .

Τώρα , πιστέυω οτι δεν την γλίτωσαν κάποιοι λόγω φιλίας με την Δ.Ο. αλλα είμαι σχεδόν σίγουρος οτι υπήρξε κάποια ενημέρωση , κάτι που βρίσκω λογικό και όχι πολύ κατακριτέο . ¨Οπως και να έχει το βρίσκω τραγικό να φωνάζουν κάποιοι γιατί δεν υπήρχε ενημέρωση οτι θα εφαρμοστούν ποινές για παρανομίες που όλοι γνώριζαν οτι έκαναν ...

Υ.Σ. Θα παρακαλέσω να είμαστε λίγο κόσμιοι ιδίως όταν αφήνουμε αιχμές εναντίων της Δ.Ο. εκτός και αν έχουμε αποδείξεις . Δεν θα ήθελα να γίνει εδώ ένα μέρος οπου ο καθένας θα εκφράζει την πικρία του (δεν το λέω για τους παραπάνω) , αλλά ένα μέρος που ο καθένας θα μπορεί να υποστηρίκει αυτό που λέει όσο θέλει και με κάποιες ελευθερίες παραπάνω .

Κωνσταντίνος

hairentin

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Join date : 30/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια; Empty Απ: Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια;

Δημοσίευση  luta Παρ Απρ 03, 2009 7:21 pm

καλησπερα κωνσταντινε.

Ωστόσο βλέπωντας οτι με αυτή τη ποινή την γλίτωσαν οι περισσότεροι αρχηγοί που είχαν τιμωρηθεί (και όχι αλλοι συμμαχοι) με κάνει να σκεφτώ και το ενδεχώμενο , να μην ήταν πολλαπλός αλλά να ήταν απλά η κλάσική ώθηση του αρχηγού προς τα μέλη
απαντηση με αποδειξεις.
19.03.2009 - 26.03.2009 ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ 'Ωθηση - Υπό αυστηρές προυποθέσεις. (Renakos)
19.03.2009 - 26.03.2009 bloodi 'Ωθηση - Υπό αυστηρές προυποθέσεις. (Renakos)
19.03.2009 - 26.03.2009 -ALEX- 'Ωθηση - Υπό αυστηρές προυποθέσεις. (Renakos)

ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ - total scor 30000 μονιμα στασιμος λογαριασμος ακριβως διπλα στο λογαριασμο -ALEX- .και φυσικα δεν ανηκει σε καμια συμμαχια . παρομοια και ο λογαριασμος bloodi που ειναι ποιο μακρια βεβαια. αλλα σιγουρα δεν ειναι η τραγουδιστρια bloodie Laughing
δεν χρειαζονται αποδειξεις. αρκει να σου κοβει λιγο το μυαλο.οπως λενε - τι κανει νιαου νιαου στα κεραμυδια....

πιστέυω οτι δεν την γλίτωσαν κάποιοι λόγω φιλίας με την Δ.Ο
ε σιγουρα δεν εχουν παντρευτει κιολας.....τα στραβα ματια κανει και αυτη η κακομοιρα.... Very Happy
εν κατακλειδι :
για μερικα πραγματα δεν χρειαζονται αποδειξεις.αρκει μονο να μην εισαι τυφλος και να βλεπεις τι γινεται γυρω σου.
δεν μπορεις να βγαζεις παραδειγμα εξω απο το παιχνιδι τον ιντερ με αφορμη γελοια και παλι με αφορμη γελοια να ξαναβαζεις τον μουλτι μεσα
οσο για το εγω προσωπικα αν θεωρειται οτι γινομαι κακος, ξερω να διαχωριζω τι σημαινει κακια και τι σημαινει να εισαι ακριβοδηκαιος.μονο και μονο που σας αναγκασανε να φτιαξετε φορουμ για να λετε ελευθερα την γνωμη σας αυτο φτανει.
παλι καλα που δεν υπαρχει περιπτωση να γινουν ποτε νομοθετες στην πραγματικη ζωη,γιατι εκει θα ειχαμε σιγουρα σοβαρο προβλημα.τωρα στο ικαριαμ ας κανουν οτι θελουν.ο καθενας κανει εκει που μπορει...και εκει που δεν μπορει κανει την παπια....

https://www.youtube.com/watch?v=mIC7KQPDuDc&feature=channel_page
luta
luta

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Join date : 02/04/2009
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια; Empty Απ: Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια;

Δημοσίευση  hairentin Παρ Απρ 03, 2009 8:48 pm

ομωλογώ οτι οι υπόλοιποι λογαριασμόι , καθώς και η εγγύτητα τους στον βασικό μου είχε διαφύγει , καθώς έκανα έναν υποτιπώδη ελεγχό καθαρα στις συμμαχίες που ανήκε ο κάθε λογαριασμός , και όχι θέσεις κλπ . Ναι έτσι όπως το δείχνεις το λιγότερο φαντάζει περίεργο .
Όσο για το θέμα του Παντελή (ΙΝΤΕΡ) , ακόμα ελπίζω οτι κάποια στιγμή θα δικαιωθεί , καθώς η αφορμή του μόνιμου αποκλισμού του ήταν πραγματικά λάθος , και απο όσο ξέρω δεν έδωσαν κάποια παραπάνω στοιχεία ούτε στον ίδιο (πχ, ξέρεις σε αποκλιουμε για αυτό , αλλά ξέρουμε οτι έχεις κάνει και αυτά , όπως με την ώθηση που δεν μίλησαν και πολοί άμεσα εμπλεκόμενοι).
Το θέμα του παντελή θα το αναλύσω διεξοδικά , και λογικά θα συμετέχει και ο ίδιος εδώ , για να δούμε όλοι όσοι θέλουμε τι πραγματικά συνέβη , αν ήταν αρνητικά προκατελειμένοι , και αν εφάρμοσαν υπερβολικά αυστηρη ποινή , για κάτι που ακόμα και τώρα πιστέυω οτι δεν έπρεπε να τιμωρηθεί .
Ίσως καλό θα ήταν να μιλάνε εδώ και οι αντίθετοι , καθώς θα ήθελα να μάθω πολύ και την άποψη του Αλέξη για το θέμα , καθώς μπορεί ίσως να μας δώσει μια πολύ ικανοποιητική απάντηση ...

hairentin

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Join date : 30/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια; Empty Απ: Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια;

Δημοσίευση  DeathWish Τρι Απρ 07, 2009 8:45 am

antoni18s έγραψε:
Θα μεσολαβισει η φιλη του ALEX η efi22pr ωστε να παρουν και αυτοι τον τιτλο υπο προυποθεσεις;;;;

και ποιός σου είπε ότι μεσολάβησε η efi22pr για οποιονδήποτε άλλο και θα μεσολαβήσει και για τον ALEX?
Έχεις κάποια απόδειξη; απτή; χειροπιαστή; γιατί το άκουσα, το έμαθα δεν ισχύει.
αποδείξεις έχεις;

αν έχεις ακολούθα την οδό του hairentin και postαρέ τες εδώ,
αλλιώς όπως γράφθηκε και σε ένα ποστ στα Χάλκινα Βιβλία της πόλης:
Άρες μάρες κουκουνάρες και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

DeathWish

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Join date : 31/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια; Empty Απ: Αποκλεισμος λογο ωθησης.Αληθεια ή δικαιολογια;

Δημοσίευση  luta Τρι Απρ 07, 2009 1:26 pm

θελω να συμπληρωσω ορισμενα πραγματα που θα βοηθησουν να κατανοησουμε καλυτερα το αν οι κανονες λειτουργειας του παιχνιδιου ικαριαμ ειναι σωστες η οχι, και ας πιασουμε πρωτα τους διαχειρηστες.
οπως ξερετε ολοι το να αναλαβεις mod στο ικαριαμ ειναι oικειοθελως και ανευ πληρωμης.αρα λογικα αυτος που αναλαμβανει ουσιαστικα γουσταρει το παιχνιδι και θελει να προσφερει.
αν ομως κατσεις να αναλυσεις το θεμα mod ποιο βαθια θα βγαλεις αλλα συμπερασματα.για παραδειγμα σου λεει στο φορουμ οτι απαγορευεται να σχολιασεις αποφασεις διαχειρηστων, και ρωταω εγω τωρα. γιατι οχι ; ανελαβες σε αυτη την θεση για να μην κρινεσαι και να εισαι στο απυροβλητο;
οχι φιλε κανεις λαθος. θα κριθεις κανονικοτατα και αν διαπιστωσω οτι αδικησες θα στο πω και καταμουτρα.υποτιθεται οτι οικειοθελως εισαι σε αυτη την θεση για να προσφερεις,και αν διαπιστωθει οτι δεν κανεις και σωστα την δουλεια σου θα εχω το δικαιωμα να σε κρινω . και αν οι απαντησεις σου δεν ειναι κατατοπιστικες οσο αφορα τις αποφασεις σου να προσφερεσαι απο μονος σου και να παραχωρεις την θεση σου σε καποιον αλλο που θα κανει αυτη την δουλεια καλυτερα.
εδω κρινεται ο πρωθυπουργος της ελλαδας και εσυ ως mod στο τιποτα θελεις να βρισκεσαι στο απυροβλητο; τι ειναι αυτα που λετε ρε ; θα μας τρελανετε τελειως ; θα ξεχασουμε κι αυτα που ξεραμε στο τελος περι στειχειωδης δημοκρατιας ;
οπως καταλαβαινετε αυτα που εγραψα στην αρχη επιγραμματικα αν τα αναλυσω εχουν βαθυτερο νοημα.
αν εισαι διαχειρηστης στην πολυκατοικια μου και διαπιστωσω οτι με κλεβεις στο πετρελαιο θα εχεις προβλημα μαζι μου και με τους υπολοιπους.ακριβως ετσι ειναι και στο παιχνιδι.
αρα συμπερασμα,τους νομους δεν τουν φτιαχνεις οπως σε βολευουν αλλα οταν τους οριοθετεις το πρωτο που κοιτας ειναι να εξυπηρετουν το συνολο με αξιοπρεπεια και οχι με προσωπικο οφελος.
ολα λοιπον τα κακα ξεκινανε απο εκει ,δηλαδη απο την βαση.αν δεν χτισεις σωστα θεμελεια στο τελος αυτο που εχτισες θα πεσει να σε πλακωσει.
και επειδη απο τα θεμελεια ξεκινανε και ολα τα υπολοιπα στραβα,λογικο ειναι εσυ σαν αρχηγος και αφου βλεπεις ολο αυτο το μπαχαλο να φτιαχνεις 3 register,λογικο ειναι να κανει γενικα ο καθενας οτι του καπνισει.
γιατι ΕΣΥ ως διαχειρηστης του εδωσες αυτο το δικαιωμα.
το προβλημα τους ομως τελικα ειναι οτι δεν υπολογισανε οτι υπαρχουν και ανθρωποι που δεν τους αρεσει να κανουν οτι τους καπνισει,εχουν περισσοτερο αξιοπρεπεια και λογικη απο αυτους και λενε τα πραγματα με το ονομα τους.
τωρα ας πιασουμε το θεμα αρχηγος στρατηγος συμμαχιες.
οταν αρχισαμε το παιχνιδι με ισους ορους σιγουρα καποιοι παιχτες ξεχωριζανε και ειχαν στο μυαλο τους να γινουν αρχηγοι να φτιαξουν 1 συμμαχια ο καθενας με την δικη του λογικη και να φτασουν στο τοπ των συμμαχιων.
δεν ειναι κακο αυτο. αντιθετως ειναι μια προσπαθεια δυσκολη που αν την καταφερεις εχει μεγαλη αξια. ομως..
το να καλυπτεις μουλτι παιχτες που εχεις μεσα προς χαρη της αναπτυξης της συμμαχιας ειναι ασχημο.
το να εισαι και ο ιδιος μουλτι ειναι ακομα ασχημoτερο. το να εχεις ως στρατηγος 15 register για να μπορεις να μοστραρεις το 30000 μιλιταρυ ειναι αξιοθρηνητο.....
ασε λοιπον του τιτλους για αυτους που εχουν τα κοτσια και γουσταρουν να προσπαθουν με ισους ορους και μην καπηλευεσαι τον τιτλο που δεν σου αξιζει.
και το χειροτερο ολων ειναι να απετεις να σε σεβονται κιολας ενω κανονικα θα επρεπε να σε παρουν με τις πετρες.
την επομενη φορα λοιπον που θα αποφασισεις να γινεις αρχηγος στρατηγος η διπλωματης να κατσεις πρωτα κατω και να σκεφτεις αν εχεις την ικανοτητα για αυτες τις θεσεις , για να μην γινεις στο τελος γελοιος.
οσο αφορα εμενα και οτι εχω γραψει , θελω να πω οτι δεν εχω κανενα προσωπικο οφελος.δεν εχω τιμωρηθει ποτε στο ικαριαμ ουτε καν για υπερβαση,αντιθετως εχω αυτοτιμωρηθει 1 φορα διαγραφοντας μονος μου τον λογαριασμο μου και αλλη 1 τωρα που το ξαναπαρατησα.
σταματησα να παιζω ικαριαμ γιατι δεν θελω να συμμετεχω στο λαθος . αυτα που τηρω στην ζωη μου τα τηρω και οπουδηποτε αλλου γιατι εχω την επιγνωση να βλεπω την αληθεια και να μην παραμυθιαζομαι.
για τελος να πω οτι αποφασισα να γραψω σε αυτο το φορουμ για να βοηθησω στην νεα σας προσπαθεια ελευθεριας λογου , και ετσι να παρακινησω για συμμετοχη απο νεους χρηστες.
καλη συνεχεια.


και μια απαντηση στον χρηστη DeathWish :
ο διαχειρηστης οταν περνει μια αποφαση για αποκλεισμο η αρση αποκλεισμου σου παραθετει αποδειξεις ; δεν νομιζω......
αρα εγω γιατι θα πρεπει να εχω ;
οταν ζητας αποδειξεις θα πρεπει να εχεις και εσυ ο ιδιος για τις αποφασεις που πηρες ως διαχειρηστης.
Twisted Evil
luta
luta

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Join date : 02/04/2009
Ηλικία : 49

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης